پوشش بیمه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دهک‌های پایین جامعه

پوشش بیمه ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از دهک‌های پایین جامعه
تاريخ:بيست و هشتم ارديبهشت 1401 ساعت 13:10   |   کد : 10071   |   مشاهده: 105
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از پوشش ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت سه دهک پایین جامعه و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرها در بیمه همگانی سلامت خبر داد.
دکتر محمد مهدی ناصحی با اعلام این خبر در اجلاس روسای دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی کشور در مازندران گفت: مجموعاً ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر تاکنون در این دولت به صورت رایگان بیمه شده‌اند. پوشش بیمه ای حاشیه نشینان نیز از منطقه ۱۲ تهران که تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار داشتند، شروع شد.

وی افزود: ۹۵ درصد هزینه بستری و ۸۰ درصد هزینه های سرپایی این افراد در سه دهک پایین جامعه تحت پوشش بیمه قرار دارد.

ناصحی ادامه داد: جمعیت تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی نیز در بخش بستری به صورت رایگان تحت پوشش بیمه خواهند بود و در سرپایی نیز فقط ۱۵ درصد هزینه می پردازند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران بیان کرد: برنامه نسخه نویسی الکترونیک که بسیار سخت تر از پرونده الکترونیک سلامت است اجرایی شده که در مدیریت منابع سلامت و کاهش هزینه ها بسیار اثربخش خواهد بود.

ناصحی گفت: پزشکان در تهران به صورت میانگین ۱۵ قلم و در سایر شهرها ۱۰.۵ قلم آزمایش می نویسند که با هر فرمولی حساب کنید رقم بالایی است و با اجرای برنامه نسخه نویسی الکترونیک این موارد رصد می شود.

وی بیان کرد: خوشبختانه با رایزنی نمایندگان مجلس و حمایت های دکتر عین اللهی طی دو ماه آخر سال ۱۴۰۰ توانستیم بودجه قابل قبولی برای بیماران صعب العلاج مصوب کنیم.

http://www.ihiic.ir/news/1/10071

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان