استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان با هدف مدیریت منابع در بیمه

استفاده از ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان با هدف مدیریت منابع در بیمه
تاريخ:بيست و سوم فروردين 1401 ساعت 12:19   |   کد : 67   |   مشاهده: 2459

تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان بیمه سلامت و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف مدیریت منابع و رفع نیازهای اولویت دار بیمه سلامت با استفاده از فناور‌ی‌های نوین، به ویژه فناوری هوش مصنوعی، امضا شد.

در این نشست دکتر محمد مهدی ناصحی با بیان اینکه مباحث علمی و هوشمند سازی نقش جدی در نظام سلامت دارد گفت: مفاد این تفاهم نامه و مسائل مورد تاکید و توجه در آن، بدون شک به بیمه سلامت به عنوان یکی از بیمه های اصلی کشور با حدود ۴۲.۵ میلیون نفر بیمه شده در بحث خدمت رسانی کمک می کند.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران با اشاره به اینکه بیمه سلامت از منابع و اعتبارات دولتی استفاده می کند، افزود: بیمه سلامت باید با توجه به وظایف مهم خود در خدمت رسانی به مردم، منابع و اعتبارات را به صورت علمی اداره کند، تا در هزینه کردها با توجه به روش های علمی، استقرار قواعد، راهنماهای بالینی و خرید راهبردی مسیر را به درستی طی کند.

وی با بیان اینکه استفاده درست از منابع مساله مهمی است، بیان کرد: منابع پراکنده درحوزه سلامت در ساز و کار بیمه ای باید تجمیع شود، لذا این مساله محقق نخواهد شد جز اینکه از روش های علمی و صحیح در هدایت منابع استفاده شود؛ بدون تردید باید از اقدامات و فعالیت های علمی در راستای حمایت از مردم و چابک سازی سازمان پشتیبانی کرد.

همچنین در این جلسه دکتر مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، با اشاره به ضرورت پیوند حوزه دانش بنیان با سازمان بیمه سلامت ایران گفت: خوشبختانه در این سازمان کارهای بزرگ و اثرگذاری از جمله نسخه نویسی الکترونیکی صورت گرفته است. البته در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری باید اقدامات و فعالیت های هر وزارتخانه ای در حوزه دانش بنیان مورد رصد قرار گیرد.

قانعی افزود: از ظرفیت شورای عالی سلامت باید در راستای کاهش هزینه ها و ارتقای حوزه سلامت از طریق فناوری استفاده کرد. ضمن اینکه در حوزه بیمه نیز باید با هوشمند سازی و استفاده از فناوری اطلاعات 20 درصد هزینه ها را کاهش داد؛ همچنین مشارکت بیمه در سرمایه گذاری ها و کاهش هزینه ها، با استفاده از راهکارهای هوشمندسازی نیز مد نظر قرار دارد.

گفتنی‌ست ایجاد زمینه به کارگیری نخبگان جوان دانش آموخته دانشگاه های داخل کشور، همکاری و هم افزایی با ستاد جهت جذب فناوری های توسعه یافته در بخش دانش بنیان، معرفی ظرفیت ها، اولویت ها و نیازهای فناورانه سازمان جهت همکاری با شرکت های دانش بنیان و خلاق، ایجاد زمینه تشکیل تیم های فنی مشترک با ستاد جهت شناسایی ظرفیت های رشد، با استفاده از فناوری های نوین و ارایه زیر ساخت های فناورانه جهت همکاری با شرکت های دانش بنیان و خلاق در قالب تولیدات قراردادی از تعهدات سازمان بیمه سلامت در این تفاهم نامه است.

این نشست با حضور مدیرعامل و معاونین سازمان بیمه سلامت، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه بیمه سلامت ایرانیان برگزار شد.

http://www.ihiic.ir/news/1/67

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان