با حضور وزیر بهداشت؛ بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث گشایش یافت

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) رسما با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت

بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاهی (ایران هلث) رسما با حضور دکتر نمکی وزیر بهداشت در محل نمایشگاه های بین المللی تهران گشایش یافت

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

به گزارش وبدا، در این نمایشگاه که از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه و با شعار "نمایشی بی نظیر برای ارتقای سلامت جامعه" برگزار می شود، از ۲۳ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران رونمایی می شود.
در بیست و دومین نمایشگاه ایران هلث، وسعت نمایشگاه ۲۰ درصد و حضور تولیدکنندگان ایرانی ۳۰ درصد افزایش یافته و علیرغم اعمال تحریم های ظالمانه علیه ایران، ۱۵ شرکت خارجی در این دوره از نمایشگاه حضور دارند و ۴۷ هیات خارجی نیز از آن بازدید می کنند.
براساس این گزارش، از دیگر برنامه های ایران هلث ۲۰۱۹ می توان به برگزاری همایش مدیران تجهیزات پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی، برگزاری ۱۵ کارگاه علمی و آموزشی و برگزاری نشست هم اندیشی و پرسش و پاسخ مدیرکل تجهیزات پزشکی با شرکت های تجهیزات پزشکی اشاره کرد.
همچنین در این دوره از نمایشگاه ۴۸۶ تولیدکننده ایرانی و ۲۸ شرکت نمایندگی داخلی حضور دارند.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

در بیست و دومین نمایشگاه ایران هلث و با حضور وزیر بهداشت؛

از ۲۳ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران رونمایی شد

در بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث که از امروز تا ۲۲ خرداد در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود، در راستای حمایت از تولید داخلی و تحقق اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر بهداشت از ۲۳ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران که با فناوری های روز دنیا ساخته شده رونمایی شد.
به گزارش وبدا، این ۲۳ محصول شامل دو محصول کیج گردنی و کمری با پوشش تیتانیوم، پروتز - پلاک برهول، کیت تشخیص  Brucella combs، خون کنترل هماتولوژی محلول های دستگاه سل کانتر، اکسترنال فیکساتور لگن HIP ، پروتز فک و صورت شخصی سازی شده، رترکتور قلبی، پروب دستگاه کوبلیشن و اندوباتن است.
همچنین از دیگر محصولاتی که امروز رونمایی شد می توان به دستگاه تحریک کننده الکترونیکی شنوایی، سرنگ اینفلیتور، الکتروکاردیوگراف تک کاناله، تامپون و مش واژینال با فناوری نانو، دستگاه هولتر ECG، لامپ اشعه ایکس رادیوگرافی، دستگاه فشاردهنده متناوب، دستگاهBipap، دستگاه بلیدشیور آرتروسکپی، دستگاه الکتروتراپی جهت افتادگی پا، کاف فشار خون+کابلECG+ کمربندی+پوآر ECG، دستگاه قندخون، سرقلم مونوپلار آل هوک یکبار مصرف و سوزن بیهوشی اشاره کرد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو خبر داد:

افزایش 20 درصدی تعداد تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از سال 96 تا کنون

مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با اشاره به پیشرفت تولید تجهیزات پزشکی و توسعه بازار این محصولات در کشور، گفت: از سال 96 تا کنون، تعداد تولیدکنندگان داخلی تجهیزات و ملزومات پزشکی در کشور 20 درصد رشد داشته و این امر باعث بهبود بازار این محصولات در کشور شده است.
به گزارش وبدا، مهندس سیدحسین صفوی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه بین المللی ایران هلث ۲۰۱۹ که با حضور وزیر بهداشت برگزار شد، اظهار داشت: تجهیزات پزشکی را به دسته های مختلفی تقسیم می کنند که شامل گروه A،B،C و  Dاست و دو گروه C و D دارای تکنولوژی پیشرفته و با خطر ریسک بالا هستند که بیش از 30 درصد از تجهیزات پزشکی کشور به این دو گروه تعلق دارد.
وی تصریح کرد: در حال حاضر در کشور بیش از 200 شرکت دانش بنیان در حوزه تجهیزات پزشکی فعالیت دارند که فرصت مغتنمی برای وزارت بهداشت است و سیاست های این وزارتخانه، حمایت از تولیدات تجهیزات پزشکی داخلی است.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو با تاکید بر لزوم تسهیل فرآیندها برای تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی در کشور، گفت: اعتقاد داریم که علاوه بر ارتقای کیفیت محصولات، باید فرآیندهای زائد و آنهایی که خروجی موثری ندارند،حذف شوند.
مهندس صفوی با بیان اینکه نگرش ما به به تولید تجهیزات پزشکی در کشور، صادرات محور است، افزود: تلاش ما این است که محصولاتی در کشور تولید شوند که قابلیت رقابت با بهترین محصولات خارجی را دارند. البته بیش از 20 شرکت تجهیزات پزشکی ایرانی دارای گواهی اتحادیه اروپا هستند و 40 شرکت دیگر نیز در نوبت دریافت این گواهی قرار دارند اما به دلیل اعمال تحریم های ظالمانه و عدم امکان فعالیت شرکت های صادرکننده این گواهی در ایران، ممکن است این فرآیند با مشکلاتی همراه شود.
وی یادآور شد: برای حمایت از شرکت های دانش بنیان با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، جلسات منظمی داریم و اقدامات حمایتی را انجام می دهیم، اما شرکت های مشاور برای تسهیل امور شرکت های دانش بنیان به کار گرفته می شوند تا فرآیندهای اداری و قانونی این شرکت ها با سرعت بیشتری انجام شود.
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو به دستور وزیر بهداشت مبنی بر شفافیت فرآیندها در سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی اشاره کرد و گفت: یکی از مشکلات ما در سال های گذشته، عدم وجود آمار در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی بود که تیمی برای این کار در نظر گرفته شد و تا آخر تابستان امسال، اولین آمارنامه تجهیزات و ملزومات پزشکی در حوزه تولید و واردات این محصولات در کشور منتشر می شود.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

وزیر بهداشت در بیست و دومین نمایشگاه ایران هلث:

نمی گذاریم تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و دارو از پیچ و خم های بوروکراتیک خسته شوند

وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه از اول امسال تا کنون، چهارمین بار است که برای افتتاح محصولات داخلی حوزه سلامت در بین تولیدکنندگان حاضر می شوم. البته در اولین روزهای مسئولیتم در وزارت بهداشت ابلاغ کردم که حتما باید از تولیدات داخلی حمایت شود و اجازه واردات به محصولات دارای مشابه داخل را ندهیم و بر این عهد و میثاق ایستاده ایم. 

به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در مراسم افتتاحیه بیست و دومین نمایشگاه بین المللی ایران هلث، اظهار داشت: در ادبیات توسعه تعاریف زیادی از توسعه یافتگی مطرح شده اما یکی از این تعاریف می گوید که کشوری توسعه یافته نمی شود مگر اینکه از مسیر تولید ملی بگذرد و صنعتی شدن یکی از مراحلی است که کشورهای پیشرفته طی کرده اند.

وی با بیان اینکه صنعتی شدن با صنعت دار شدن متفاوت است، افزود: ممکن است برخی کشورها، ماشین آلات و دستگاه هایی را از سایر کشورها خریداری و نصب کنند اما چون فرهنگ تولید ملی را تجربه نکرده اند، دچار توسعه یافتگی با ابزار دیگران می شوند.

وزیر بهداشت تاکید کرد: با اینکه کشور، روزهای سخت زیادی را پشت سر گذاشته اما امروز شرایط تحریم، دشوار بوده و ایران یکی از سخت ترین دوران های خود را به ویژه با وجود هجمه های اقتصادی می گذراند. البته شک ندارم که با تکیه بر توانمندی های کشور با سرافرازی از این شرایط عبور خواهیم کرد و به دنیا نشان می دهیم که ایرانیان به راحتی به زانو در نمی آیند. 

دکتر نمکی با اشاره به تعریف سازوکارهای مناسب در وزارت بهداشت برای حمایت از تولیدات داخلی، گفت: ساز و کارهای مناسب برای مقابله با هجمه های اقتصادی علیه ایران به خوبی مهیا نشد و تصمیم گرفتیم که با یک آرایش جدید، سازمان غذا و دارو را به قرارگاه تبدیل کنیم. 

وی، یکی از اهداف ایجاد قرارگاه سازمان غذا و دارو را سرعت بیشتر و آرایش مناسب و جهادی جدید و بسیج در مقابله با هجمه ها عنوان کرد و گفت: بنده فرماندهی این قرارگاه را بر عهده گرفتم تا برای شرایط پیچیده جدید، سازماندهی مناسب داشته باشیم.

وزیر بهداشت اضافه کرد: دومین هدف از ایجاد قرارگاه سازمان غذا و دارو این بود که درها را به روی تولیدکنندگان و تمام ذینفعان باز کنیم و نگذاریم که آنها از پیچ و خم های بوروکراتیک خسته شوند چون سازمان غذا و دارو و اداره کل تجهیزات پزشکی که جزو لاینفک آن است، نباید محلی باشد که مردم را در نظام بوروراتیک خسته کند. 

دکتر نمکی با بیان اینکه به دنبال برقراری شفافیت کامل در وزارت بهداشت هستیم، گفت: اجازه نمی دهیم که هیچ حق و حقوقی از کسی ضایع شود چون یکی از دلایل خستگی و مهاجرت جوانان، احساس بی عدالتی است و وزارت بهداشت و به ویژه سازمان غذا و دارو را به پایگاهی تبدیل می کنیم که هر شخصی که به آن مراجعه کرد، اموراتش با سهولت انجام شود و قفل ها را باز می کنیم. 

وی یکی دیگر از اهداف خود از ایجاد قرارگاه سازمان غذا و دارو را مشارکت همه گروه های ذینفع در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی دانست و افزود: در این ساختار از همه ذینفعان دعوت می کنیم و از نظرات آنها بهره مند می شویم. البته جلسات شورای مشورتی غذا و دارو هر ماه تشکیل می شود و در آن با فعالان حوزه تجهیزات پزشکی و دارو تشریک مساعی خواهیم کرد. 

وزیر بهداشت از عدم پرداخت مطالبات به روز شرکت های دارویی و تجهیزات پزشکی و لزوم تسهیل در امور آنها به عنوان مشکلات این حوزه یاد کرد و گفت: وقتی وزارت بهداشت را تحویل گرفتم، گردونه ناقصی بر من تحمیل شد و امروز بیش از 9 هزار میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی مطالبه داریم و اداره کردن وزارت بهداشت با بیش از 14 تا 15 هزار میلیارد تومان، کار آسانی نیست، اما نگذاشتیم که مشکلی رخ دهد و یا حقوق پرسنل با تاخیر پرداخت شود. 

دکتر نمکی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: در سازمان غذا و دارو درها را به روی تولیدکنندگان و واردکنندگانی که درست کار می کنند، باز می کنیم و سعی می کنیم که گرهی بر گره های قبلی نزنیم و رانت و باجی به کسی داده نشود البته همانطور که به واردات رانت نمی دهیم، در تولید نیز رانتی نمی دهیم. 

وی یادآور شد: بنده به عنوان وزیر بهداشت، متولی و پاسخگوی سلامت مردم و حتی گردشگران سلامت ورودی به ایران هستم و از تولیدکنندگان تقاضا داریم که به کیفیت فکر کنند چون بنا نیست که به محصولات کم کیفیت یا بی کیفیت اجازه دهیم در بازار عرضه شود و به آنها پروانه تولید بدهیم. 

وزیر بهداشت ضمن تاکید بر لزوم اصلاح قیمت گذاری دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: تا زمانی که تولیدکنندگان ایرانی جان بگیرند و بتوانند برای خود بازارهای رقابتی و صادراتی پیدا کنند، از آنها حمایت می کنیم اما آنها باید قیمت ها را با کاهش هزینه های سربار و ورود به بازارهای صادراتی، کاهش دهند. 

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: دولت به عنوان خریدار عمده تجهیزات پزشکی با منابع محدود خود باید بتواند قدرت چانه زنی داشته باشد و بیمه ها نیز باید بتوانند خرید راهبردی کنند، بنابراین از تولیدکنندگان انتظار داریم که قیمت محصولات شان را با رعایت کاهش هزینه های سربار، کاهش دهند.

وی در پایان اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان و استارتاپ های حوزه سلامت بدانند که وزارت بهداشت، خانه و دفتر آنها و وزیر بهداشت، کارگزار آنها است و افتخار می کنیم که با تکیه بر جوانان مستعد ایرانی به دنیا ثابت کنیم که توانمندترین نیروها را در ایران داریم.

 

بیمه سلامت همگانی، موجب کاهش چشمگیر هزینه های درمانی شد

بیمه سلامت همگانی، موجب کاهش چشمگیر هزینه های درمانی شد

توسعه همکاری فنی و آموزشی بیمه ایران و پژوهشکده بیمه

توسعه همکاری فنی و آموزشی بیمه ایران و پژوهشکده بیمه

40 میلیون ایرانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند

40 میلیون ایرانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند

هزینه 340 میلیارد ریالی بیمه سلامت در کردستان در سال گذشته

هزینه 340 میلیارد ریالی بیمه سلامت در کردستان در سال گذشته

کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی

کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی

حضور در همایش فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه سلامت

حضور در همایش فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه سلامت

دیدار مدیرعامل شرکت با مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک

دیدار مدیرعامل شرکت با مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک

ابلاغ حکم مدیریت آقای نورالدین رحیمی

ابلاغ حکم مدیریت آقای نورالدین رحیمی

ابلاغ حکم مدیرعاملی و عضو هیات مدیره آقای مهندس عطایی پور

ابلاغ حکم مدیرعاملی و عضو هیات مدیره آقای مهندس عطایی پور

معارفه اعضاء جدید هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری

معارفه اعضاء جدید هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری

پیام رهبر انقلاب در خصوص رحلت آیت اله هاشمی رفسنجانی

پیام رهبر انقلاب در خصوص رحلت آیت اله هاشمی رفسنجانی

انالله وانا الیه راجعون

انالله وانا الیه راجعون


دیدگاه خود را بیان کنید