برگزاری مراسم نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران

همزمان با آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران دوشنبه 13 آبان در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد

همزمان با آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت، طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، دکتر سعید نمکی، وزیر بهداشت، مهندس طاهر موهبتی، مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران و جمعی از نمایندگان مجلس و مسئولان سازمان بیمه سلامت ایران دوشنبه 13 آبان در محل سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شد

معاون اول رییس جمهور در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت: 

سلامت مردم، همواره یکی از دغدغه های اصلی دولت است

معاون اول رییس جمهور با اشاره به شرایط و تگنا‌های بودجه‌ ای کشور، گفت: با وجود همه مشکلات موضوع درمان و سلامت مردم از دغدغه ‌های اصلی دولت است و به هیچ عنوان از اولویت کار کشور خارج نخواهد شد.
به گزارش وبدا، دکتر اسحاق جهانگیری، در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت اظهار کرد: به مردم اطمینان می دهم که موضوع درمان و سلامت آنها همواره یکی از دغدغه های اصلی دولت است و دولت همه تلاش خود را به کار خواهد گرفت تا استمرار طرح تحول سلامت به خوبی ادامه پیدا کند.
معاون اول رییس جمهور در ادامه با اشاره به آغاز اجرا و رونمایی از طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت، تصریح کرد: آغاز این طرح اتفاق مهمی است که همه دستگاه های اجرایی و به خصوص وزارت بهداشت باید آن را با جدیت پیگیری کند.
وی افزود: این طرح جدید که با همکاری وزارت بهداشت، وزارت تعاون، بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی ایجاد شده باید با کمک رسانه ها به ویژه رسانه ملی به خوبی برای مردم اطلاع رسانی شود و همه دستگاه های ذی ربط نیز باید برای اجرای این طرح به نحو مطلوب همراهی و مشارکت کنند.
وی با بیان اینکه یکی از مهمترین رسالت های انبیاء، اولیاء، ائمه اطهار و نیز آرمان های انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری که استقرار عدالت در جامعه است، خاطر نشان کرد: اگر به دنبال تحقق آرمان ها هستیم باید بدانیم که هیچ آرمانی مهمتر از استقرار عدالت نیست، چراکه توسعه بدون استقرار عدالت به پیشرفت واقعی منجر نخواهد شد.
دکتر جهانگیری افزود: توسعه فیزیکی و اقتصادی بدون توجه به عدالت نمی تواند به پیشرفت واقعی منتج شود و توسعه بدون توجه به عدالت توسعه ای ناکام خواهد بود.
معاون اول رییس جمهور یکی از مولفه های فرصت برابر در حوزه اجتماعی را برخورداری همه آحاد جامعه از امکانات بهداشت و سلامت برشمرد و گفت: باید شرایطی ایجاد شود که مردم دغدغه ای تحت عنوان سلامت نداشته باشند و مطمئن باشند که راهکارهایی برای روزهای سخت بیماری آنها پیش بینی شده است.
وی از استقرار نظام بیمه ای به عنوان یک تجربه موفق جهانی در بخش سلامت یاد کرد و افزود: نظام بیمه ای در شرایط سخت نظیر بیماری، سیل، زلزله، آتش سوزی و تصادف تجربه ای موفق است که به کمک مردم و افراد تحت پوشش بیمه می آید.
دکتر جهانگیری افزود: به دلیل اهمیتی که بخش سلامت دارد، رکن و مرکز اصلی نظام بیمه ای در دنیا مربوط به بخش سلامت است و بیمه درمانی کانون اصلی رویکرد عدالت در جامعه است.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه جامعه نمی تواند ادعای عدالت داشته باشد اما برای روزهای سخت مردم فکری نکند، اظهار کرد: بیمه سلامت در کشور با این نگاه شکل گرفت که هیچ فرد ایرانی در کشور نباشد که یک پوشش حداقلی مطمئن برای سلامت و درمان نداشته باشد.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید از نخستین روزهای آغاز فعالیت خود موضوع سلامت را به عنوان یکی از اصلی ترین موضوعات در دستور کار خود قرار داد، تصریح کرد: دولت در سال 92 در شرایطی کار خود را آغاز کرد که به تحریم های شورای امنیت و آمریکا فقط مجوز فروش یک میلیون بشکه نفت را داشتیم و با وجود کمبود منابع، دولت طرح تحول نظام سلامت را در دستور کار خود قرار داد.
دکتر جهانگیری با ذکر خاطره ای از حضور خود در یکی از بیمارستان های استان کرمان برای بازدید و عیادت از بیماران در نوروز سال 93 افزود: در مراجعه به بیمارستان با ازدحام جمعیت و گلایه همراهان بیماران مواجه شدند که هزینه های درمان و خرید تجهیزات پزشکی آنها را آزار می داد. اما پس از آن که در سال 93 طرح تحول سلامت به اجرا درآمد، در بازدیدی که سال 94 از همان بیمارستان داشتم حتی یک نفر از هزینه های درمان و تامین تجهیزات پزشکی گلایه نکرد.
معاون اول رییس جمهور تصریح کرد: طرح تحول سلامت اقدام بسیار بزرگی بود که دولت تدبیر و امید در سخت ترین شرایط و با وجود کاهش قیمت نفت آن را اجرا کرد و پذیرش افزایش یک درصد به مالیات بر ارزش افزوده نیز برای تامین هزینه های طرح تحول سلامت انجام شد.
وی ضمن قدردانی از زحمات وزیر سابق بهداشت دکتر قاضی زاده هاشمی برای اجرای طرح تحول سلامت، خاطر نشان کرد: یکی از موضوعات مورد بحث در طرح تحول سلامت اصلاح هزینه ها بود که باید در این راستا اقداماتی انجام می شد تا بتوانیم هزینه های اجرای طرح را قابل تحمل کنیم.
دکتر جهانگیری خاطر نشان کرد: خوشبختانه دکتر نمکی وزیر دلسوز و دانشمند وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به تغییر و تحول نظام سلامت باور جدی دارد و همه مسئولین و مدیران بخش بیمه کشور نیز پای کار آمده اند تا طرح تحول سلامت به نحو مطلوب استمرار پیدا کند.
دکتر جهانگیری با یادآوری اینکه سال 93 نیز در طرح بیمه همگانی حدود 10 میلیون نفر ثبت نام کردند گفت: از این تعداد برخی افراد با بیمه های دیگر همپوشانی داشتند و عده ای نیز با وجود آن که تمکن مالی خوبی داشتند، اما به دلیل رایگان بودن طرح بیمه همگانی، در این طرح ثبت نام کرده بودند که خوشبختانه امروز این همپوشانی ها حذف شده و طرح پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت مختص طبقات ضعیف جامعه است.
وی یکی از موفقیت های طرح تحول سلامت را ایجاد پرونده الکترونیک سلامت افراد توصیف کرد و افزود: در تحقق دولت الکترونیک این گام از مهمترین و اولین اقدامات بود که ادامه خواهد یافت.
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه ایران امروز به اعتبار پزشکان خود در بخش بهداشت و درمان در سطح منطقه سرآمد است و بسیاری از بیماران خارجی برای معالجه به ایران می آیند، گفت: جامعه پزشکی ایران از بزرگترین سرمایه های کشور است و اگر گاهی در مواردی اشکال و تخلفی صورت می گیرد، نباید به خاطر اشتباه چند نفر به گونه ای برخورد شود که جامعه پزشکی احساس کند احترام آنها خدشه دار شده است.
وی افزود: در نظر سنجی ها اعلام شده است که پزشکان و فرهنگیان از بالاترین اعتماد در میان مردم برخوردار هستند و جزو گروه های مرجع مورد احترام مردم به شمار می روند. پزشکان کشور قانونمند هستند و با سیاست های دولت در حوزه مالیات همراهی می کنند.
دکتر جهانگیری همچنین با تقدیر از دست اندرکاران بخش دارو گفت: خوشبختانه 97 درصد داروی مورد نیاز کشور در داخل تامین می شود و با وجود محدودیت ارزی، به مردم اطمینان داده ایم که در بدترین شرایط نیز خللی در تامین دارو اتفاق نخواهد افتاد.
معاون اول رییس جمهور با اشاره به برخی انتقادها نسبت به تخصیص ارز برای واردات برخی کالاها و مواد اولیه گفت: اتفاقاً تخصیص ارز برای واردات این گونه اقلام هنر مدیریت کشور و نگاه دوراندیشانه بوده است. چرا که با اعلام آمریکا برای تحریم کشور، آینده نگری و تجربه مدیریتی حکم می کرد که دولت با تخصیص ارز مناسب مواد اولیه مورد نیاز برای بیش از یک سال کالاهای اساسی و برخی تولیدات مهم نظیر دارو را تامین کرد.
در این مراسم با حضور معاون اول رییس جمهور از خانواده دکتر نوربخش رییس فقید سازمان تامین اجتماعی و نیز برگزیدگان حوزه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و داروسازی قدردانی و از طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی رونمایی شد. همچنین لوح تقدیری از سوی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به معاون اول رییس جمهور به دلیل حمایت از طرح های مربوط به بیمه سلامت همگانی اهدا شد.

وزیر بهداشت در همایش روز ملی بیمه سلامت خبر داد:

پوشش "بیمه اجباری سلامت" برای 8 میلیون نفر ایرانی

وزیر بهداشت گفت: کشور ما در سال های بعداز انقلاب اسلامی دستاوردهای قابل توجهی در عرصه نظام سلامت کسب کرده و دستاوردهای حوزه سلامت در مقایسه با سایر بخش ها، بسیار وزین تر و چشمگیرتر بوده است.
به گزارش وبدا، دکتر سعید نمکی در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت و مراسم آغاز پوشش اجباری بیمه همگانی سلامت، با بیان این مطلب، اظهار کرد: کشور ما در توسعه زیرساخت های مراقبت های اولیه بهداشتی بسیار موفق عمل کرده است، توسعه PHC زیرساختی بسیار موثر در ارتقا به سطح UHC یا پوشش همگانی خدمات سلامت، محسوب می شود.
وزیر بهداشت گفت: در نشستی که اخیرا با کشورهای شرق مدیترانه شرقی با حضور آقای تدورس، دبیرکل سازمان جهانی بهداشت داشتیم، این زیرساخت ها که به همت تمامی عزیزان در سال های بعد از انقلاب اسلامی فراهم شده، معرفی شد. در این سال ها ما توانستیم، دستاوردهای بسیاری همچون، کاهش مرگ و میر مادران، نوزادان، کودکان زیر 5 سال و همچنین، افزایش امید به زندگی را به عنوان شاخص های اصلی توسعه زیرساخت های نظام سلامت رقم زنیم.
دکتر نمکی بیان کرد: می توان به جرات گفت که یکی از دوره های طلایی بعد از انقلاب در رابطه با بخش سلامت، دوره ریاست جمهوری دکتر روحانی است. این موضوع را نه به عنوانی عضوی از کابینه ایشان، بلکه به عنوان کارشناسی که عمری را در عرصه نظام سلامت از سربازی تا ژنرالی گذرانده است، عرض می کنم. توجهی که دولت دکتر روحانی به موضوع سلامت داشته، توجهی ویژه است. افزایش حدود سه درصد GDP کشور به سهم نظام سلامت، بدون شک برای اولین بار اتفاق افتاد. طرح تحول نظام سلامت که در توسعه زیرساخت ها در نقاط کمتر برخوردار، ماندگاری طبیب و کادر پزشکی و پیراپزشکی در نقاط محروم و دورافتاده، کاهش پرداختی از جیب بیمار و رسیدگی به بیماران خاص و صعب العلاج، اقدامات ارزشمندی را برجای گذاشت، طرح عظیمی بود که جا دارد از زحمات تمامی دست اندرکاران به خصوص برادر گرامی، دکتر هاشمی عزیز و تیم شان که درحال حاضر تیم همراه من هستند، قدردانی کنم.
وزیر بهداشت با اشاره به آغاز بیمه اجباری همگانی سلامت تصریح کرد: رویداد امروز، یک گام بسیار موثر در توسعه خدمات سلامت، محسوب می شود که به استفاده از ظرفیت قانونی بند الف ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه، اشاره دارد. براساس بررسی هایی که قبل از تدوین این طرح داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که در 24 کشوری که پوشش بیمه را به صورت اختیاری برگزیده بودند، راه موفقی را طی نکرده و در عوض کشورهایی که توانسته بودند با پوشش اجباری و حمایت منابع دولتی و گرفتن حق سرانه از افراد برخوردار، پوشش بیمه را همگانی کنند، راه موفق تری را پیموده و یکی از ماندگارترین ساختارهای بیمه ای را رقم زده بودند.
دکتر نمکی گفت: ساختارهای بیمه ای موفق دنیا معتقدند که برای موفقیت باید از جوان تر ها گرفت و برای به سالمندها خرج کرد؛ از داراها گرفت و برای ندارها خرج کرد و در زمان سلامت گرفت و در زمان بیماری خرج کرد. چنانچه از این سه مولفه بیمه گری عبور کنید، در زمینه بیمه موفقیتی کسب نخواهید کرد و خوشبختانه ما نیز این تفکر را دنبال کردیم و امروز حدود 8 تا 9 میلیون نفری که برآورد می شود، خارج از دایره پوشش بیمه ای هستند، تحت پوشش قرار می دهیم.
وی در ادامه با طرح این پرسش که ما در کنار این تکالیف چه کردیم؟ و چگونه عمل می کنیم که اقتصاد سلامت به گونه ای پیش رود که زیر آوار هزینه های سنگین بی مورد له نشویم؟ گفت: اولین کاستی نظام سلامت، نپرداختن به بحث اقتصاد سلامت درون این پروژه بود. این پروژه یکسری مقدمات داشت و اولین مقدمه اش، استقرار پرونده الکترونیک سلامت بود. چراکه تدوین راهنمای بالینی، استقرار پزشکی خانواده و نظام ارجاع، بدون این ریل گذاری میسر نبود. لذا اولین گام ما در وزارت بهداشت استقرار پرونده الکترونیک سلامت بود. این اقدام، جزو تکالیف مندرج در مواد 34، 35، 36 و 38 قانون پنجم و موارد قانون برنامه ششم بود که بسیاری از دوستان به ما وعده های سه چهار ساله داده بودند، اما توانستیم آن را در سه چهار ماه محقق کنیم.
دکتر نمکی خاطرنشان کرد: استقرار پرونده الکترونیک سلامت، این فرصت را داد که به نسخه نویسی الکترونیک نیز بیاندیشیم و راهنماهای بالینی را از این مسیر اعمال کنیم و بتوانیم پزشکی ‌خانواده و سیستم ارجاع را نیز مستقر کرده و در تبادل اطلاعات از راه دور به شکل تله اجوکیشن و تله مدیسین، برای کاهش رفت و آمدها و هزینه های سربار نظام سلامت، به خوبی عمل کنیم. همچنین، پرونده الکترونیک سلامت این امکان را می دهد که بتوانیم اطلاعات لازم در رابطه با وضعیت بیماری ها در کشور را جمع آوری کنیم، در مجموع، با استقرار پرونده الکترونیک سلامت، امروز یک زیرساخت بسیار مقتدر در سیستم اطلاعات نظام سلامت کشور، شکل گرفته است و در واقع، پرونده الکترونیک سلامت، یک انقلاب در عرصه خدمات الکترونیکی نظام سلامت، محسوب می شود.
تدوین سه جلد دستورالعمل برای ۶۰۰ خدمت پرهزینه
وزیر بهداشت با بیان اینکه پرونده الکترونیک سلامت کمک خواهد کرد تا خود را از گزند هزینه های نظام سلامت برهانیم، ادامه داد: اقدام بعدی ما بررسی وزن هر پدیده و فعالیت و خدمت در هزینه‌های نظام سلامت است، ما ۶۰۰ خدمت پرهزینه را شناسایی کردیم و برای آنها دستورالعمل‌هایی در سه جلد نوشتیم که ابلاغ شد. همچنین، در نظر داریم، ۶۰۰ خدمت دیگر را نیز شناسایی کرده و روی آن کار ‌کنیم که در آینده ای نزدیک ابلاغ خواهد شد.
دارو از موارد هزینه‌خیز نظام سلامت
وی افزود: یکی از موارد هزینه‌خیز در حوزه نظام سلامت، دارو است که ۱.۲ از GDP را به خود اختصاص می‌دهد. این درحالی  است که در کشورهای پیشرفته این سهم 6 تا 7 دهم از GDP را به خود اختصاص می‌دهد. اولین گام ما برای کنترل هزینه‌ها در زمینه دارو، پیشروی به سمت رونق تولید داخل و ممنوعیت واردات داروهایی بود که تولید داخلی آن را در کشور داشتیم.
ارزبری داروهای وارداتی در سال گذشته
وزیر بهداشت ادامه داد: در زمینه هزینه‌های کمرشکن واردات دارو باید اشاره کنم که در سال گذشته حدود سه درصد از داروهای وارداتی ۳۰ درصد از منابع بازار داخلی دارو را می‌بلعید و یا به عبارتی باید گفت، در حالی ۹۷ درصد از داروهای داخلی هزینه ۶۰۰ میلیون دلاری برای ما داشتند که این هزینه در خصوص آن سه درصد وارداتی، یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار بود.
دکتر نمکی ادامه داد: با پیشروی به سوی استفاده از تولید داخل می‌توانیم جلوی هزینه‌های اضافی را بگیریم که این تنها یک شعار برای استفاده از تولید داخلی نیست، بلکه یک رویکرد اقتصادی است. امروزه ما ماهانه یک یا دو خط تولید داروی جدید راه‌اندازی می‌کنیم که این امر با تکیه بر شرکت‌های دانش بنیان محقق می‌شود.
تا تیر ماه آینده کمبود دارو و تجهیزات پزشکی نخواهیم داشت
وزیر بهداشت در پایان ضمن گرامیداشت یاد مرحوم دکتر نوربخش، مدیرعامل اسبق سازمان تامین اجتماعی، گفت: زمانی که بنده به وزارتخانه آمدم قرارگاهی در حوزه دارو و تجهیزات تشکیل دادم و مراقب بودم تا اضطراب به مردم منتقل نشود. شاید در آن زمان تا 15 روز و نهایتا تا یکی یا دو ماه آینده می ‌توانستیم دارو و تجهیزات را تامین کنیم، اما در حال حاضر، هیچ کارخانه داروسازی نیست که تا تیر ماه سال آینده حتی یک ساعت خط تولیدش متوقف شود و هیچ اتاق عملی نداریم که به دلیل کمبود تجهیزات لحظه‌ای کارش را متوقف کند.
گفتنی است، در ادامه این مراسم از پوشش ملی اجباری بیمه سلامت با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت، رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت، رونمایی شد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران:

افراد فاقد پوشش بیمه در مدت 6 ماه، باید به دفاتر پیشخوان و یا سایت سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند

مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در شرایط سخت اقتصادی، چنانچه مردم فاقد پوشش بیمه ای باشند، با اندک هزینه ای در حوزه سلامت، ممکن است دچار فقر و مشکلات جدی شوند؛ هر چند در شرایط عادی نیز رویکرد ما در سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت، این بود که بیمار، جز رنج بیماری، رنج دیگری نداشته باشد.
به گزارش وبدا، مهندس طاهر موهبتی در حاشیه آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت که با حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر بهداشت در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، اظهار کرد: در اجرای بند الف ماده 70 قانون برنامه ششم توسعه و مصوبه دولت، پوشش بیمه سلامت همگانی برای آحاد جمعیت کشور، اجباری شد و در مرحله و گام اول، به صورت تشویقی عمل می کنیم و افراد فاقد پوشش بیمه در مدت 6 ماه، باید به دفاتر پیشخوان و یا سایت سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند و در این مدت می توانند از تسهیلات دولت برای رایگان شدن بیمه در صورتی که تمکن مالی نداشته باشند، استفاده کنند.
وی افزود: افراد فاقد پوشش بیمه که به دفاتر پیشخوان یا سایت بیمه سلامت مراجعه می کنند و تمکن مالی دارند، طبیعی است که باید سرانه حق بیمه خود را پرداخت کنند و این افراد حتما باید توجه داشته باشند که برخلاف دوران گذشته، دوران انتظار را برای آنها در نظر گرفته ایم، یعنی اگر در دوران گذشته، فردی تمکن مالی داشت و بر روی تخت بیمارستان، بیمه می شد، امروز حتما باید قبل از آن، نسبت به بیمه کردن خود اقدام کند تا اگر دچار بیماری و حادثه شد، بیمه از او حمایت کند.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران اضافه کرد: بر اساس یارانه متقاطع، غنی برای فقیر، سالم برای بیمار و جوان برای سالمند، باید پرداخت کنند، اما گروه هایی که تمکن مالی نداشته باشند و در دهک های درآمدی 1، 2 و 3 قرار داشته باشند، پس از استعلام از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ظرف یک ماه، تمام حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت می شود و یا به عبارت دیگر، تحت پوشش بیمه رایگان قرار می گیرند.
مهندس موهبتی خاطرنشان کرد: چنانچه افراد فاقد پوشش بیمه در دهک های درآمدی 4 باشد و درآمد خانوار بین 40 تا 100 درصد حقوق باشد، 50 درصد از حق بیمه توسط بیمه پرداخت می شود و افراد در سایر دهک های درآمدی باید حق بیمه را به طور کامل پرداخت کنند.
وی یادآور شد: اصل فراموش شده یارانه متقاطع برای اولین بار بعد از 25 در سال در کشور احیا شد. وقتی اجازه می دهید که هر کسی با هر توانایی مالی بر روی تخت بیمارستان بیمه شود، طبیعی است که پوشش حداکثری بیمه نداریم و بارها خبرنگاران عنوان می کردند که بیمه در نقش حمایتی ظاهر می شود اما از امروز علاوه بر پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی، یارانه متقاطع را خواهیم داشت.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران تصریح کرد: با توجه به اینکه در اواسط سال قرار داریم، بودجه خاصی برای طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی برای سازمان بیمه سلامت پیش بینی نشده، اما همانگونه که معاون اول رییس جمهور و وزیر بهداشت تاکید کردند، در شرایط خاص، توجه ویژه دولت به بیمه سلامت، به عنوان اولویت اول تجسم پیدا خواهد کرد و در بودجه سال 99 باید اعتبارات مورد نیاز این طرح در نظر گرفته شود که می تواند از محل هدفمندی یارانه ها یا مالیات بر ارزش افزوده تامین شود.
مهندس موهبتی اضافه کرد: امیدوارم با حمایتی که سازمان برنامه و بودجه از سازمان بیمه سلامت داشته و خواهد داشت و با توجه به شرایط ویژه کشور در محدودیت های مالی، اگر اعتبارات این سازمان را 110 درصد تخصیص دهند، هیچ مشکلی در پوشش افراد جدید در سال آینده نخواهیم داشت اما این نگرانی ها، باید در دولت حل شود.
وی تاکید کرد: بنده به عنوان مسئول بیمه از مردم می خواهم که منتظر حادثه یا بیماری نباشد و همانگونه که برای بیمه خودروی خودشان اهمیت قائل هستند برای سلامتی خود نیز چنین اهمیتی قائل باشند، چراکه با قیمت های تمام شده چند میلیونی خدمات درمانی، ممکن است گرفتار فقر و مشکلات مالی عدیده ای شوند.
مدیرعامل و رییس هیات مدیره سازمان بیمه سلامت ایران گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، حدود 10 درصد از جمعیت ایران معادل 8 میلیون نفر فاقد پوشش بیمه هستند و به نظر می رسد بین 6 تا 7 میلیون نفر هستند که تاکنون برای پوشش بیمه ای خود اقدامی نکرده اند.

تقدیر سازمان بیمه سلامت از دکتر جهانگیری

در آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت و آغاز طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی از سازمان بیمه سلامت از دکتر جهانگیری تقدیرانجام شد

سازمان بیمه سلامت به دلیل حمایت‌های معاون اول ریاست جمهوری از این سازمان و همچنین، طرح تحول سلامت، با اهدای لوح تقدیر از دکتر اسحاق جهانگیری قدردانی کرد.
به گزارش وبدا، آیین نکوداشت روز ملی بیمه سلامت صبح دوشنبه با حضور دکتر اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، وزیر بهداشت و رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در سالن همایش‌ های صدا و سیما برگزار شد.
گفتنی است، در این همایش طرح پوشش اجباری بیمه سلامت همگانی آغاز شد. همچنین، در این مراسم از تلاشگران و فعالان حوزه بیمه سلامت و خانواده دکتر نوربخش، رییس فقید سازمان تامین اجتماعی، توسط معاون اول رییس جمهور تقدیر شد. سازمان بیمه سلامت به دلیل قدردانی از حمایت‌های معاون اول ریاست جمهوری از این سازمان و همچنین، طرح تحول سلامت، با اهدای لوح تقدیر از اسحاق جهانگیری قدردانی کرد.

بیمه سلامت همگانی، موجب کاهش چشمگیر هزینه های درمانی شد

بیمه سلامت همگانی، موجب کاهش چشمگیر هزینه های درمانی شد

توسعه همکاری فنی و آموزشی بیمه ایران و پژوهشکده بیمه

توسعه همکاری فنی و آموزشی بیمه ایران و پژوهشکده بیمه

40 میلیون ایرانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند

40 میلیون ایرانی زیرپوشش بیمه سلامت قرار دارند

هزینه 340 میلیارد ریالی بیمه سلامت در کردستان در سال گذشته

هزینه 340 میلیارد ریالی بیمه سلامت در کردستان در سال گذشته

کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی

کنگره بین المللی توسعه روابط اقتصادی در حوزه سلامت با محوریت کشورهای اسلامی

حضور در همایش فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه سلامت

حضور در همایش فرصتهای سرمایه گذاری در حوزه سلامت

دیدار مدیرعامل شرکت با مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک

دیدار مدیرعامل شرکت با مدیران دانشگاه علوم پزشکی اراک

ابلاغ حکم مدیریت آقای نورالدین رحیمی

ابلاغ حکم مدیریت آقای نورالدین رحیمی

ابلاغ حکم مدیرعاملی و عضو هیات مدیره آقای مهندس عطایی پور

ابلاغ حکم مدیرعاملی و عضو هیات مدیره آقای مهندس عطایی پور

معارفه اعضاء جدید هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری

معارفه اعضاء جدید هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری

پیام رهبر انقلاب در خصوص رحلت آیت اله هاشمی رفسنجانی

پیام رهبر انقلاب در خصوص رحلت آیت اله هاشمی رفسنجانی

انالله وانا الیه راجعون

انالله وانا الیه راجعون


دیدگاه خود را بیان کنید