مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت تشریح کرد:

جزییات فعالیت پنل شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران

جزییات فعالیت پنل شهروندی سازمان بیمه سلامت ایران
تاريخ:دوازدهم تير 1401 ساعت 16:26   |   کد : 10078   |   مشاهده: 232

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران جزییات خدمات پنل شهروندی سازمان بیمه سلامت را تشریح کرد و گفت: از طریق این سامانه می‌توان به درخواست پوشش بیمه‌ای افراد رسیدگی کرد.

حنان حاج محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت ایران در خصوص آخرین وضعیت بیمه همگانی و سامانه شهروندی گفت: سامانه شهروندی پنلی است که می توان از طریق آن به درخواست پوشش بیمه ای افراد رسیدگی کرد، در حال حاضر اطلاعات دهک های درآمدی بخشی از بیمه شدگان از وزارت تعاون اخذ شده و میزان حق بیمه ها متناسب با دهک درآمدی در سامانه ها لحاظ شده است، لذا وقتی بیمه نشده با کد ملی و با تلفن همراه وارد سامانه می شود می تواند نوع پوشش بیمه ای را بر اساس دهک درآمدی انتخاب کند.

مدیر کل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران افزود: از آنجایی که ممکن است در فرایند درمان بیمار نیازمند بستری بوده و در عین حال برای پوشش بیمه، به دهک درآمدی خود اعتراض داشته باشد، با هماهنگی های به عمل آمده برای تمامی بیمه شدگان، امکان پوشش بیمه ای 3 ماهه رایگان برای یکبار در سال در نظر گرفته شده است، همچنین افرادی که اعتبار بیمه آنها به پایان رسیده است؛ می توانند به سامانه شهروندی مراجعه کرده و درخواست تمدید اعتبار کنند، تمدید اعتبار در دوره کرونا 6 ماهه انجام می شد ولی در حال حاضر برای یکسال در سامانه لحاظ می شود.

وی تاکید کرد: بیمه شدگان می توانند هزینه هایی که برای آنها به صورت الکترونیک انجام شده را در سامانه مشاهده کنند. همچنین بیمه شدگان می توانند مراکز طرف قرارداد سازمان بیمه سلامت را نیز جستجو کنند و اگر فردی دارای بیمه همگانی بوده و به پزشک خانواده منتسب باشد، می تواند اطلاعات پزشک خانواده خود را نیز در سامانه مشاهده کند.

حاج محمودی درخصوص امکان دسترسی بیمار به نسخ گذشته خود در پنل شهروندی گفت: عمده مشکلات بیمار در این خصوص برای مراجعه به بیمه های تکمیلی بود، لذا این امکان در پنل شهروندی برای بیمه شدگان فراهم شده تا کل سوابق نسخه که جایگزین برگه سوم دفترچه سابق است را مشاهده کنند؛ همچنین بیمار می تواند با کد رهگیری اطلاعات نسخ را به بیمه تکمیلی ارسال کند؛ تا برای پرداخت هزینه مازاد بر تعهدات بیمه پایه اقدامات لازم صورت پذیرد.

http://www.ihiic.ir/news//10078

آدرس ايميل شما:  
آدرس ايميل دريافت کنندگان