سایر اخبار

اداره کل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت درباره پرداخت مطالبات داروخانه‌ها به دنبال اجرای طرح دارویار اعلام کرد: مطالبات داروخانه‌های طرف قرارداد با سازمان بیمه سلامت تا پایان تیر امسال پرداخت شده و انتقادات مربوط به بدهی معوقه متوجه این سازمان نیست.

پس از اجرای طرح دارویار از ۲۳ تیر ماه امسال ۱۱۹ قلم داروی بدون نسخه با پوشش بیمه‌ای محاسبه می‌شوند که این داروها در شش گروه سرماخوردگی، گوارشی، فرآورده‌های پوستی، ملین و ضد احتقان، ضد سرفه و سایر داروها قرار دارند.

مدیر عامل سازمان بیمه سلامت ایران در پیامی ضمن تبریک عید سعید غدیر خم، نوشت: عید غدیر روز شادمانی و مهربانی و بزرگترین عید مسلمانان است.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: با اجرای طرح دارویار، توزیع یارانه دارو متناسب با نیاز بیماران فارغ از سطح درآمد آنها انجام می‌شود، به گونه‌ای که همه دهک‌های درآمدی جامعه با دارویار از یارانه دارو بهره مند می‌شوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از مشکلات اصلی حوزه بهداشت و درمان ارائه خدمات با کیفیت به مردم است که در این دوره بیمه سلامت مسیر درستی را در خدمات دهی به بیمه شدگان طی می‌کند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران از تمام ظرفیت‌ها برای تخصیص اعتبارات به بیماران خاص استفاده می‌کند.

مدیرکل بیمه گری و درآمد سازمان بیمه سلامت ایران جزییات خدمات پنل شهروندی سازمان بیمه سلامت را تشریح کرد و گفت: از طریق این سامانه می‌توان به درخواست پوشش بیمه‌ای افراد رسیدگی کرد.

رییس جمهوری در جلسه هیات دولت از دستگاه‌های اجرایی خواست در راستای امید آفرینی، اخبار اقدامات و تلاش‌های خود را اعلام کنند و گفت: یکی از خبرهای امید آفرین این روزها، اقدامی است که وزارت بهداشت در تحت پوشش بیمه سلامت قرار دادن بیش از پنج میلیون نفر انجام داده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت از پوشش ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت سه دهک پایین جامعه و ۴۰۰ هزار نفر از جمعیت حاشیه شهرها در بیمه همگانی سلامت خبر داد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: نظام سلامت باید به سمت دیجیتالی شدن خدمات پیش برود و بدون شک نسخه الکترونیک سبب می‌شود در حوزه دارو اطلاعات دقیقی از بیمار در سیستم ثبت شود.

رییس جمهور در جلسه هیات دولت از اقدامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برقراری پوشش بیمه همگانی سلامت برای بیش از ۵ میلیون نفر از افراد فاقد پوشش بیمه و نیز اجرای قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری قدردانی کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی دکتر محمود رضا محقق دولت آبادی را به عنوان دبیر شورای عالی بیمه سلامت و مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری بیمه‌های سلامت منصوب کرد.

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران گفت: در راستای کاهش هزینه‌های دارویی آحاد جامعه، ۱۰۰ قلم دارویی که سال گذشته افزایش قیمت یافت اما به دلیل نداشتن منابع بیمه‌ای تحت پوشش سازمان‌های بیمه‌گر پایه قرار نگرفته بود، به طور کامل مورد تعهد این سازمان قرار گرفت.

وزیر بهداشت گفت: افزایش پوشش بیمه همگانی یکی از مهمترین برنامه‌های دولت است که مجلس نیز در این زمینه اعتباراتی در نظر گرفته و امسال حتما همه افراد فاقد پوشش بیمه باید تحت پوشش قرار گیرند و اقداماتی از سوی سازمان بیمه سلامت ایران آغاز شده است.

تفاهم نامه همکاری مشترک سازمان بیمه سلامت و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف مدیریت منابع و رفع نیازهای اولویت دار بیمه سلامت با استفاده از فناور‌ی‌های نوین، به ویژه فناوری هوش مصنوعی، امضا شد.

مجری طرح نسخه الکترونیک در سازمان بیمه سلامت از بیمه شدگان این سازمان درخواست کرد که با مراجعه به سامانه خدمات شهروندی سازمان بیمه سلامت یا اپلیکیشن «بیمه سلامت من»، شماره تلفن همراه خود را اعلام یا اصلاح کنند.

مدیر کل آمار و مهندسی اطلاعات سازمان بیمه سلامت ایران، از تولید 98 درصدی نسخ الکترونیکی بیمه سلامت در یازدهمین روز بهمن خبر داد.

رییس جمهور پس از مشاهده گزارش جشنواره فیلم مستند سلیمان سلامت جشنواره در نامه ای به وزیر بهداشت از تلاش های دکتر عین اللهی و رشادت ها و جهاد مقدس جامعه پزشکی و پرستاری کشور  تقدیر کرد.

معاون سازمان بیمه سلامت درباره درخواست سازمان نظام پزشکی مبنی بر اختصاص ۸۰ میلیارد تومان برای ایجاد امضای الکترونیک گفت: اگر قانون‌گذار تشخیص داده که به سازمان غیر دولتی برای امر خاصی بودجه اختصاص دهد، قطعا باید منابع آن را به صورت کمک از منابع عمومی تامین کند، نه آن‌که به محل حق بیمه حواله دهد.